logo agrocity

text slider

WARSZTATY DLA DZIECI
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
NAUKA PRZEZ ZABAWĘ
DUŻY WYBÓR WARSZTATÓW

logo bombkolandia

 

Czy wyobrażacie sobie życie bez telefonu, internetu, prądu, lodówki, pralki czy kuchenki? Powiało grozą? Ale przecież nasze babcie i dziadkowie świetnie sobie dawali radę bez tych sprzętów. Jak? 
Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w skansenie i starej stodole, w której obejrzymy narzędzia i przedmioty, jakie kiedyś były używane na wsiach m.in.: wialnia, żarna, młockarnia, brony, maselnica, wóz konny. Zajrzymy do oryginalnej starej chaty chłopskiej, gdzie zobaczymy jak to się kiedyś mieszkało i jak wyglądały ówczesne przedmioty codziennego użytku. Dowiemy się jak nasi dziadkowie się bawili i spędzali wolny czas pomiędzy swoimi codziennymi obowiązkami. Spróbujemy rozszyfrować na czym polegała zabawa w toczenie fajerki. Na koniec spróbujemy chleba wiejskiego z lokalnej piekarni.
Ponadto na dzieci czekają następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, osada Argosów, przeciąganie liny oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do naszego gospodarstwa grupy własnym autokarem. Koszt wizyty w gospodarstwie to 35 zł od dziecka.

 

Dla grup, które odwiedzą ARGO CITY w maju lub w czerwcu, przygotowaliśmy niespodziankę w postaci GRATISOWEGO PROGRAMU:

PSZCZOŁY – NASI SKRZYDLACI PRZYJACIELE - Posłuchamy opowieści, o tym jak powstaje miód. Poznamy zwyczaje pszczelej rodziny, dowiemy się czy królowa pszczół nosi koronę. Zapoznamy się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece, zobaczymy jak wygląda ul od środka, a specjalnie przygotowane modele pszczół pomogą nam zrozumieć hierarchie w ulu.

ZESTAWY OBIADOWE W ARGO CITY:

- ZUPA POMIDOROWA – 8 ZŁ / OSOBA
- FILET Z KURCZAKA, ZIEMNIAKI, SURÓWKA, HERBATA – 13 ZŁ / OSOBA
- ZESTAW ZUPA POMIDOROWA + DRUGIE DANIE – 19 ZŁ / OSOBA