logo agrocity

text slider

WARSZTATY DLA DZIECI
ZAJĘCIA EDUKACYJNE
NAUKA PRZEZ ZABAWĘ
DUŻY WYBÓR WARSZTATÓW

logo bombkolandia

MATY TRZCINOWE, ZATWOROMATY I PODKARMIACZKI ARGO

Jesteśmy producentem mat trzcinowych (pionowych i poziomych), zatworomat trzcinowych oraz podkarmiaczek ramkowych do wszystkich typów uli. Nasze maty posiadają ramy drewniane skręcone ocynkowanymi wkrętami oraz wypełnienie z trzciny, a zatworomaty z jednej strony posiadają ściankę ze sklejki, przez co dodatkowo pełnią również funkcje zatworu.
Wypełnienie z trzciny dociętej na wymiar powoduje, że komory powietrzne zawarte w trzcinie nie ulegają uszkodzeniu. W znacznym stopniu wpływa to na jej właściwości termoizolacyjne. Trzcina posiada wysoki współczynnik absorpcji i odparowywania wilgoci oraz ma właściwości porównywalne do termosu, zimą trzyma ciepło a latem daje chłód, dlatego też poziome maty powinny znajdować się w ulu przez cały rok. Nasze maty przetrwają lata w odróżnieniu od zwykłych mat słomianych dostępnych na rynku.

Podkarmiaczka ramkowa umożliwia szybkie podkarmianie pszczół podczas braku pożytków oraz służy do podkarmiania zimowego. Nasze podkarmiaczki wykonane są z drewnianej ramki klejonej klejem wodoodpornym i skręcanej ocynkowanymi wkrętami oraz wodoodpornej sklejki liściastej o grubości 4mm. Wewnątrz znajduję się pływak, który zapobiega topieniu się pszczół oraz pomaga im w pobieraniu pokarmu. Napełnianie odbywa się poprzez otwór w górnej listwie.

 

Produkujemy ocieplenia i podkarmiaczki do wszystkich typów uli, również dla tych nietypowych o innych wymiarach niż ule standardowe. Czas oczekiwania na zakupiony przedmiot jest uzależniony od obłożenia naszego warsztatu. Czas oczekiwania wynosi około 10 dni roboczych.

Zapytanie i zamówienia przyjmujemy pod nr tel. 881212109 oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POBIERZ OFERTĘ W PLIKU PDF